Kard. Bagnasco: największy problem młodych - sekularyzacja

„Zadaniem młodych jest poradzenie sobie z sekularyzacją” – uważa przewodniczący Rady Konferencji Biskupich Europy (CCEE).

„Zadaniem młodych jest poradzenie sobie z sekularyzacją” – uważa przewodniczący Rady Konferencji Biskupich Europy (CCEE). W wywiadzie udzielonym katolickiej agencji informacyjnej ACI Stampa kard. Angelo Bagnasco, który stoi również na czele włoskiego episkopatu, mówił m.in. o przyszłym Synodzie Biskupów poświęconym młodym. Podkreślił, że będzie to wielki sukces, bowiem młodzi na całym świecie zaangażowali się w jego przygotowania. Włączyli w nie swoje zdolności, zastanawiają się nad poważnymi sprawami i to już jest pierwszy owoc tego Synodu.

Zapytany o największe problemy, przed jakimi stoją młodzi ludzie, kard. Bagnasco zdecydowanie postawił na pierwszym miejscu sekularyzację. Zaznaczył, że dotyka ona także wierzących, którzy utrzymują, że wierzą w Boga, ale tak naprawdę żyją bez Niego. I to jest największe zagrożenie: oddzielenie wiary od życia. Ale i w tym sensie młodzież może być wielkim zaczynem, kiedy wprowadza Boga w swoje życie, kiedy jest z Nim w przyjaznych relacjach.

Arcybiskup Genui zauważył także, że ludzie młodzi winni iść pod prąd i myśleć inaczej, niż wszyscy wokół, zwłaszcza wtedy, gdy to co wokół jest niedobre. „Wtedy bowiem, gdy w sposób pokojowy i kulturalny będą szli pod prąd, to wniosą wielki wkład, będą poważnym bodźcem do tego, by Europa przemyślała samą siebie i stała się lepsza” – powiedział przewodniczący rady episkopatów naszego kontynentu.

pp/rv, acistampa 

« 1 »

reklama

reklama

reklama