Patriarcha Sidrak: same konferencje nie pokoju nie dadzą

Papieża w Egipcie podejmują też katolicy. Jest ich stosunkowo niewielu, od 200 do 300 tys. Franciszek spotka się z nimi jutro.

Zwierzchnik katolickiego Kościoła koptyjskiego zauważa, że Egipcjanie przyjmują Franciszka z wielką wdzięcznością. Decydując się na przyjazd pomimo zagrożenia i niedawnych ataków, wysyła on bowiem w świat jasne przesłanie, że Egipt trzeba wspierać.

Patriarcha Ibrahim Isaac Sidrak podkreśla, że kraj ten potrzebuje przemian. Wielu się temu sprzeciwia. Trwająca na uczelni Al-Azhar konferencja pokojowa jest ważnym krokiem naprzód, ale nie można na tym poprzestać – podkreśla katolicki patriarcha.

„Nie mogę przewidzieć, jakie będą konsekwencje tej konferencji. Mogę sobie jedynie życzyć, aby był to punkt wyjścia dla wielu innych działań, dla konkretnych przemian, a nie tylko kolejnych konferencji. Sama konferencja nie da nam pokoju. To musi być punkt wyjścia. Wszyscy, którzy w tej konferencji uczestniczą, apelują do świata, do tych, którzy miłują pokój, by podjęli współpracę, by nas wspierali. Mam więc nadzieję, że w ślad za nią pójdą inne konkretne kroki” – powiedział Radiu Watykańskiemu patriarcha Sidrak.

kb/ rv

Zdjęcie: Ibrahim Isaac Sidrak autor: Claude Truong-Ngoc / Wikimedia Commons, opublikowano na licencji: CC BY-SA 3.0

« 1 »

reklama

reklama

reklama