Sankt-Petersburg: cenny dar Kościoła dla Muzeum Historycznego

Ordynariusz katolickiej archidiecezji Matki Bożej w Moskwie abp Paolo Pezzi przekazał w darze dla Państwowego Muzeum Historycznego w Sankt-Petersburgu insygnia pasterskiej władzy biskupa.

Dar przekazany przez arcybiskupa umieszczony zostanie w ekspozycji poświęconej Kościołowi rzymskokatolickiemu.

Mitrę, krzyż i pierścień biskupi przyjęła z rąk abpa Poalo Pezziego dyrektor muzeum Liubow Musijenko, która podziękowała za tak cenny dar. Podkreśliła, że w ostatnich latach kierowane przez nią muzeum razem z Kościołem rzymskokatolickim przeprowadziło szereg konferencji oraz innych spotkań poświęconych obecności katolików w Rosji. Ze swej strony abp Paolo Pezzi podziękował pracownikom muzeum, za jak się wyraził „zadziwiającą możliwość spotkania z religijnością charakterystyczną dla człowieka”.

Po uroczystości przekazania daru, dyrektor Liubow Musijenko osobiście oprowadziła arcybiskupa po ekspozycji zawierającej cenne eskponaty, w tym fragmenty szat liturgicznych bp. Zygmunta Felińskiego i papieża Leona XIII. W najbliższym czasie zaplanowano reorganizację części muzeum poświeconą Kościołowi rzymskokatolickiemu. Pozwoli to na lepsze zapoznanie się osobom z większą ilością interesujących eksponatów.

W. Raiter, Moskwa/ rv

« 1 »

reklama

reklama

reklama