Caritas Genui: wizyta Papieża to czas łaski

Pragniemy, aby słowa Papieża były naprawdę słowami łaski, które dotykają serca wielu osób – powiedział dyrektor Caritas diecezji Genua, którą w sobotę odwiedzi Następca św. Piotra.

Francesco Catani w wywiadzie dla Radia Watykańskiego mówił o oczekiwaniach związanych z wizytą.

„Oczekujemy słów naszego Pasterza na temat zawsze bliski naszym sercom: o solidarności z ostatnimi, z osobami najbiedniejszymi, najprostszymi, co jest oczywiście także misją Caritasu – powiedział jej dyrektor. Ta wizyta dotyka wielu osób, także dalekich od Kościoła, które jednak zbliżyły się do niego poprzez miłość. Mieliśmy w tych latach wiele sygnałów, szczególnie w naszych stołówkach, gdzie osoby dalekie od Kościoła zbliżyły się do niego porzez miłość, poprzez posługę najbardziej potrzebującym. Ufamy więc, że ta obecność Papieża wzruszy serca wszystkich, także tych, którzy nie chodzą na Msze, ale będą miały echo jego słów poprzez gazety, radio, telewizję. Ta wizyta to wielka łaska, ważna dla naszej diecezji i dla Caritas w szczególności”.

Symbolicznym znakiem tej solidarności z najbardziej potrzebującymi będzie obiad, który Franciszek zje właśnie z nimi – z ubogimi, bezdomnymi, uchodźcami. Nie będzie tam przemówień, ani szczególnej prezentacji, ale wzajemna bliskość.

Dyrektor genueńskiej Caritas wskazał także na najbardziej palące problemy tego miasta. Wymienił przede wszystkim wielką potrzebę miejsc do zamieszkania, gdyż wiele osób traci domy, bo nie mogą spłacić kredytów, albo płacić za wynajem. Wielu emigrantów ma problem ze znalezieniem pracy.

W Genui jest 36 punktów Caritas i są one obecne są we wszystkich dzielnicach. Pracuje w nich ponad 500 wolontariuszy.

pp/ rv


Zdjęcie: Genua autor: Rene1971, CC BY-SA 3.0

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama