Moskwa: Katolicki festyn rodzinny

Parafia Katedry Niepokalanego Poczęcia NMP w Moskwie zorganizowała w sobotę festyn rodzin katolickich. Miejscem gier i zabaw był przykatedralny skwer. Festyn odbywał się pod hasłem „Jesteśmy rodziną”.

Po zakończeniu sumy rozdzwoniły się dzwony katedralne na znak rozpoczęcia festynu. Od rana, w ustawionych namiotach wiktuały i rękodzieła sprzedawali członkowie grup parafialnych zbierający w ten sposób pieniądze na letnie wakacje młodych. Młodzież ze wspólnot neokatechumenalnych z katedry i parafii św. Olgi i sprzedawała własnoręcznie upieczone grzanki i ciasta. Obok sceny w kiosku serwowano produkty polskie przygotowane przez kuchnię księży salezjanów i ojców franciszkanów. Na scenie występowały zespoły muzyczne grup parafialnych takich jak chór katedralny, neokatechumenat, oratorium salezjańskie, schola polska, członkowie grupy anglojęzycznej oraz chór wspólnoty ormiańskiej. Wykonywane pieśni religijne oraz przedstawiane intencje modlitewne nawiązywały do obecnej sytuacji chrześcijan w świecie. Modlono się między innymi  o pokój  między religiami i za prześladowanych chrześcijan. Po zakończeniu występów młode siostry z neokatechumenatu przeprowadziły kurs tańców, w którym uczestniczyły dzieci, młodzież ze swoimi mamami.

Organizatorzy festynu z oratorium salezjańskiego podziękowali licznym jego uczestnikom za aktywny udział w imprezie, dzięki której mogli doświadczyć powszechności Kościoła i radości, o której mówią słowa psalmu 133(132); „ O jak i dobrze i jak miło, gdy bracia mieszkają razem”.  

W. Raiter, Moskwa/ rv

« 1 »

reklama

reklama

reklama