Watykański przedstawiciel na EXPO 2017 w Astanie

„Energia dla dobra wspólnego: troska o nasz wspólny dom” to hasło watykańskiego pawilonu na światowej wystawie EXPO 2017 w stolicy Kazachstanu Astanie. Jej tematem jest energia przyszłości.

W inauguracji wydarzenia w imieniu Stolicy Apostolskiej wziął udział prefekt Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka. Przypomina on, że Watykan od samego początku uczestniczył w światowych wystawach. Również i teraz w Astanie jego otwarty dziś pawilon cieszy się dużą popularnością, przede wszystkim ze względu na autorytet trzech ostatnich Papieży. Mówi kard. Peter Turkson.

„Stolica Apostolska jest tutaj obecna nie po to, aby zaprezentować nowe technologie energetyczne, ponieważ taka działalność nie wchodzi w zakres naszych kompetencji, ale by przedstawić świadectwa ludzkiego doświadczenia dotyczącego energii. Dlatego w pawilonie Watykanu rozpoczynamy od pokazania energii na początku życia ludzkiego na ziemi. Dzięki inicjatywie amerykańskiego Uniwersytetu Notre-Dame mamy tutaj prezentację tzw. Wielkiego Wybuchu, który rozpoczął historię energii pochodzącej z gwiazd. Zaczynamy więc w ten sposób, aby przedstawić światło jako jedną z form energii, towarzyszącą życiu ludzkiemu już od jego zarania. I to nam przypomina jedno ze zdań wypowiedzianych przez Papieża Benedykta XVI, że miłość, niczym światło, stanowiła pierwszą rzecz stworzoną przez Boga” – powiedział Radiu Watykańskiemu kard. Turkson.

tm/ rv

« 1 »

reklama

reklama

reklama