Okazje, które stwarza podróż Franciszka do Kolumbii

„Oczekiwanie na przyjazd Ojca Świętego w Kolumbii jest bardzo duże, codziennie mówi się o podróży, do jakiej dojdzie we wrześniu” wskazał wiceprzewodniczący Papieskiej Komisji ds. Ameryki Łacińskiej.

Prof. Guzman Carriquiry podkreślił, że w Kolumbii po 60 latach walk pomiędzy rządem, a rebeliantami FARC, „powstała kultura przemocy trudna do wykorzenienia”, dlatego szczególnie ważne pozostaje zaangażowanie Franciszka w prowadzenie dialogu. Jeden z punktów wizyty Ojca Świętego stanowić ma właśnie „spotkanie pojednania”, w którym będą uczestniczyć ofiary konfliktu oraz członkowie bojówek.

Zdaniem prof. Carriquiry’ego Papież podczas pobytu w Kolumbii, największego na świecie producenta kokainy, odniesie się również do kwestii handlu narkotykami. Problem ten dotyka całej Ameryki Łacińskiej, powodując rosnącą korupcję, kulturę przemocy i jest powiązany z kryzysem politycznym i gospodarczym w regionie.

Kolejny punkt pielgrzymki Franciszka ma stanowić spotkanie z biskupami ze wszystkich krajów owej części świata, w czasie którego najprawdopodobniej Ojciec Święty poruszy najbardziej palące kwestie tamtego obszaru geograficznego.

tm/ rv, lastampa

« 1 »

reklama

reklama

reklama