Luksemburg: abp Hollerich wraz z polską młodzieżą wybudują szkołę w Tajlandii

13-osobowa grupa polskiej młodzieży, która rok temu gościła pielgrzymów z Luksemburga podczas ŚDM, przygotowuje się do wyjazdu do Tajlandii. Na wspólną pielgrzymkę zaprosił Polaków arcybiskup Luksemburga.

Jednym z celów wspólnego wyjazdu młodzieży, w którym weźmie udział 135 osób, jest budowa szkoły na północy kraju w pobliżu miasta Chiang Rai.

Dwutygodniowa pielgrzymka do Tajlandii, to pomysł arcybiskupa Luksemburga Jean-Claude Hollericha SJ, który od wielu lat towarzyszy młodym ludziom, zapraszając ich nie tylko do wspólnej modlitwy, ale też podróży i podejmowania różnych wyzwań - związanych m.in. z pracą wolontariacką na terenach misyjnych.

Ordynariusz luksemburski zainicjował wspólne wyjazdy wakacyjne z młodzieżą w 2011 r. po otrzymaniu sakry biskupiej. Do tej pory dwukrotnie zabierał młodych ludzi na wolontariaty w Tajlandii, na wspólną pielgrzymkę do Asyżu i dwukrotnie na Światowe Dni Młodzieży: do Rio de Janeiro w 2013 r. i do Krakowa w lipcu ubiegłego roku.

W tegorocznej podróży, która potrwa od 3 do 19 sierpnia, bierze udział 135 osób - oprócz młodzieży luksemburskiej, także rówieśnicy z Hiszpanii i Irlandii oraz Polski: 13 osobowa grupa z miejscowości Łazany i z Wrocławia, gdzie pielgrzymi z Luksemburga gościli podczas ubiegłorocznych Światowych Dni Młodzieży. Zaproszenie Polaków do udziału we wspólnej wyprawie, to podziękowanie za serdeczne przyjęcie podczas ubiegłorocznego zlotu młodzieży i jedna z form współpracy nawiązanej po zakończeniu spotkania młodych w Krakowie.

W programie wyjazdu przewidziano m.in. pomoc w budowie szkoły na północy kraju w pobliżu miasta Chiang Rai. W tę pracę abp Hollerich chce włączyć się wspólnie z młodzieżą, a sam projekt jest odpowiedzią na wielkie potrzeby młodzieży z tego regionu kraju. Ponadto, uczestnicy pielgrzymki będą spotykać się z mieszkańcami Tajlandii, zwiedzać różne rejony kraju i wspólnie rozważać papieską encyklikę "Laudato Si".

- Poprzez to zaproszenie, abp Hollerich chce pomóc młodym ludziom zbliżyć się do Boga i do siebie nawzajem - wyjaśnia ks. Piort Sass z Luksemburga, który pomaga w organizacji wyjazdu.

Podczas dwutygodniowego pobytu w Tajlandii, pielgrzymi odwiedzą m.in. miasta Chiang Rai i Chiang Mai na północy kraju. Odwiedzą także miejscowości zamieszkiwane przez rdzenne plemiona i spotkają się z młodzieżą z Tajlandii, dla której ma być przeznaczona szkoła, w budowę której włączą się podczas pobytu.

abd / Luksemburg

« 1 »

reklama

reklama

reklama