Wenezuela: mocne wezwanie biskupów odnośnie sytuacji w kraju

„To czas na zmianę orientacji w działalności politycznej rządu” – wskazali biskupi Wenezueli w specjalnym przesłaniu wystosowanym do wszystkich ludzi dobrej woli w tym kraju.

Hierarchowie wenezuelscy nawołują władze do uszanowania praw oraz suwerenności narodu. Zapraszają równocześnie wszystkich wiernych do uczestnictwa w dniu modlitwy i postu, aby prosić o Boże błogosławieństwo dla wysiłków obywateli podejmowanych celem uzyskania wolności, sprawiedliwości oraz pokoju.

Sedno tekstu przesłania przedstawił Radiu Watykańskiemu przewodniczący Konferencji Episkopatu Wenezueli, abp Diego Padrón.

„Chcemy w tym wezwaniu podkreślić powagę sytuacji, w jakiej znajduje się nasz naród. Chodzi tu o przemoc oraz o brak, jak już mówiliśmy, żywności i lekarstw. Dzisiaj chcemy również, może nawet przede wszystkim, prosić ludzi o wzbudzenie w sobie głębokiego szacunku dla życia i praw człowieka, aby odrzucić wszystko to, co prowadzi do cierpienia. Nasze wezwanie nie jest łatwe do spełnienia, ponieważ przemoc została polecona jako sposób działania grupom nazywającym się kolektywami, które służą polityce rządu. Ponadto, na koniec, chcemy, by porzucono ideę zwołania Konstytuanty, mającej zebrać się pod koniec lipca” – powiedział abp Padrón.

tm/ rv

« 1 »

reklama

reklama

reklama