DR Konga: uwolnijcie porwanych księży!

Episkopat Demokratycznej Republiki Konga wezwał siły bezpieczeństwa tego kraju do uczynienia wszystkiego co możliwe, by uwolnić porwanych przed tygodniem dwóch katolickich kapłanów.

Księża Pierre Akilimali i Charles Kipasa pracowali w jednej z parafii Północnego Kiwu, na którą dokonano napadu rabunkowego.

W nocy z 16 na 17 lipca, napastnicy uprowadzili obydwu duchownych, o których nie ma dotąd żadnej wiadomości. Pobili też kilku seminarzystów przebywających na praktyce w parafii oraz zrabowali dwa samochody używane przez księży.

Kongijski episkopat przypomina, że w całym tym regionie od lat panuje klimat zagrożenia i niepewności, gdy tymczasem podstawowym zadaniem władz państwowych jest zapewnienie bezpieczeństwa obywatelom i ich mieniu. 

Również w 2012 r. porwano tam trzech zakonników ze zgromadzenia augustianów asumpcjonistów, o których do dnia dzisiejszego brak jakichkolwiek wiadomości.

„Księża to ludzie Boży, którzy poświęcają swe życie dla narodu, bez jakiejkolwiek rachuby politycznej – czytamy w komunikacie. – Krzywdzenie ich oznacza szkodę dla całej wspólnoty, której oni służą”.

tc/rv

« 1 »

reklama

reklama

reklama