Młodzież z 21 krajów uczestniczyła w jezuickim projekcie Magis

Ponad 240 młodych ludzi uczestniczyło w specjalnym chrześcijańskim programie o nazwie Magis.

Organizowane przez jezuitów spotkanie młodzieży trwało od 14 do 23 lipca, a jego finał, czyli ostatnie 5 dni, miał miejsce w Pradze. 

Wcześniej jednak uczestnicy projektu brali udział, podzieleni na mniejsze grupy, w specjalnych doświadczeniach zwanych eksperymentami, prowadzonych w całej Europie Środkowej (Polska, Czechy, Austria, Kosowo, Słowenia, Słowacja, Węgry). 

Na zorganizowane przez jezuitów wydarzenie przybyli oni z 21 państw, głównie pobliskich, ale też np. z Syrii, Egiptu, Libanu, Włoch, Hiszpanii czy Portugalii. 

Tak program przedstawiły Radiu Watykańskiemu członkinie prawie 40-osobowej delegacji polskiej, wracając z Pragi do domu.

- W Pradze wszyscy spotkaliśmy się po naszych eksperymentach, gdzie byliśmy w różnych miejscach, grupowo.

- Magis znaczy bardziej, mocniej. Dla mnie Magis znaczy bardziej zbliżyć się do Boga, bardziej zbliżyć się do ludzi, jakby mocniej doświadczyć tych relacji poprzez wspólne przebywanie przez 24 godziny, przez kilka dni.

- Mój eksperyment odbywał się w Lublanie, stolicy Słowenii, i polegał na tym, ze spotykaliśmy się z ludźmi, którzy są w trudnej sytuacji, np. z ludźmi bezdomnymi i razem z nimi spędzaliśmy czas, gotowaliśmy wspólnie posiłki, graliśmy i śpiewaliśmy.

tm/ rv

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama