Chile: miejscowy Kościół współodczuwa z cierpiącą Wenezuelą

Współodczuwając z cierpieniem mieszkańców Wenezueli, zwłaszcza w kontekście panujących tam obecnie zawirowań politycznych, chilijska diecezja Chillán zaprasza wszystkich wiernych na specjalną modlitwę za ten pogrążony w kryzysie kraj.

Chodzi tu o Mszę, którą odprawi 30 lipca w tamtejszej katedrze miejscowy ordynariusz, bp Carlos Pellegrín. Wskazuje on, że celem jest wspólne proszenie Pana o pokój oraz o oświecenie serc i rozpoczęcie dialogu między zwaśnionymi stronami. Wybrana data to dzień zwołania w Wenezueli przez prezydenta Nicolasa Maduro tzw. Konstytuanty, która zgodnie z jego polityką ma zmienić ustawę zasadniczą. Idei tej sprzeciwia się zarówno opozycja polityczna, jak i tamtejszy Kościół.

W Eucharystii wezmą też udział imigranci mieszkający w Chile. „Mamy nadzieję i zachowujemy wiarę w Boga, który może wziąć sprawy w Wenezueli w swoje ręce, ponieważ tylko On potrafi zmienić obecną sytuację” – powiedziała jedna z nich. Yoneida Romero podkreśliła, iż nie można lepiej wspierać jej ogarniętego kryzysem kraju, jak przez modlitwę i uczestnictwo w Eucharystii.

tm/ rv

« 1 »

reklama

reklama

reklama