Nowosybirsk: spotkanie rodzin katolickich

W Nowosybirsku odbyło się ogólnokrajowe spotkanie rodzin katolickich w Rosji. Była to pierwsza tego typu inicjatywa w tym kraju.

Od wielu lat w Nowosybirsku odbywają się spotkania młodzieży. Zorganizowanie spotkania rodzin było jednak przedsięwzięciem o wiele trudniejszym, również ze względu na odległości, jakie musieli pokonać jego uczestnicy. Nowosybirsk znajduje się bowiem w centralnej części Syberii.

Spotkanie trwało 4 dni. Uczestniczył w nim między innymi nuncjusz apostolski w Moskwie abp Celestino Migliore.

„Bardzo się cieszę, że mogłem wziąć udział w tym spotkaniu. Miło było wiedzieć, że głównymi uczestnikami były młode rodziny wielodzietne. To spotkanie daje nadzieje na przyszłość, przede wszystkim na dobre wychowanie dzieci. Myślę, że rodzina w Rosji, podobnie zresztą jak na całym świecie, zwłaszcza dzisiaj, nie potrzebuje przemówień, lecz wzorców. Małżeństwa muszą wiedzieć, że są też inne pary, które stawiają czoło podobnym problemom i żyją tymi samymi radościami. Razem można iść naprzód i pogłębiać miłość małżeńską, z której czerpie się potem siły i na podstawie której wychowuje się dzieci. Jest to bardzo ważne dla całego społeczeństwa, bo ono opiera się na rodzinach, które żyją w jedności i opiekują się dziećmi. Takie społeczeństwo jest zdrowe i lepiej też prosperuje pod względem gospodarczym” – powiedział Radiu Watykańskiemu abp Migliore.

kb/ rv

« 1 »

reklama

reklama

reklama