Papież do Kolumbijczyków: po pierwszym kroku następne

Na zakończenie Eucharystii w Cartagenie Ojciec Święty podziękował prezydentowi za zaproszenie go do odwiedzenia Kolumbii, a także tym, którzy przez swoje zaangażowanie i współpracę umożliwili tę wizytę.

Franciszek wyraził wdzięczność wszystkim, którzy uczestniczyli w celebracji eucharystycznej w Cartagenie na żywo lub za pośrednictwem mediów.

Papież podkreślił, że były to dla niego intensywne i piękne dni, w ciągu których mógł spotkać wielu ludzi i poznać wiele spraw, które go poruszyły.

„Drodzy bracia, chciałbym zostawić wam ostatnie słowo: nie zatrzymujmy się na «robieniu pierwszego kroku», ale dalej podążajmy codziennie razem, by wyjść na spotkanie drugiemu w poszukiwaniu harmonii i braterstwa. Nie możemy się zatrzymać. 8 września 1654 roku zmarł tutaj św. Piotr Klawer po czterdziestu latach dobrowolnej niewoli, niestrudzonej pracy na rzecz najuboższych. On się nie zatrzymał, po pierwszym kroku nastąpiły dalsze, i jeszcze inne z kolei. Jego przykład każe nam wychodzić poza siebie samych i iść na spotkanie bliźniemu. Kolumbio, twój brat potrzebuje ciebie, idź mu na spotkanie, niosąc mu pocałunek pokoju, będąc wolną od wszelkiej przemocy, jako «niewolnicy pokoju na zawsze»”.

lg /rv


Zdjęcie: Cartagena de Indias desde el cerro La Popa autor: Norma Gòmez, licencja: CC BY 2.0

« 1 »

reklama

reklama

reklama