Wenezuela: według kard. Urosy Watykan gotowy do dialogu z Maduro

O solidarności Papieża z narodem Wenezueli oraz o przebiegu spotkania delegacji biskupów wenezuelskich z Ojcem Świętym, mówił kard. Jorge Urosa Savino, w wywiadzie dla Unión Radio.

„Papież Franciszek wyraził solidarność z naszym narodem w związku sytuacją, którą przeżywamy. Zachęcił nas, abyśmy szli naprzód, pracowali dla naszego ludu jako pasterze Kościoła, którzy troszczą się o swoich wiernych” – stwierdził w wywiadzie dla Unión Radio kard. Jorge Urosa Savino, odnosząc się do spotkania delegacji biskupów wenezuelskich z Papieżem podczas jego wizyty w Kolumbii. Dodał, że Franciszek nie wydawał im żadnych konkretnych wskazówek, ale wsłuchiwał się w ich relacje o pogarszającym się kryzysie politycznym i o radykalizacji zachowań rządu.

Arcybiskup stołecznego Caracas ujawnił także, że biskupi poinformowali Papieża o okrutnym traktowaniu więźniów politycznych oraz o prześladowaniu burmistrzów opowiadających się po stronie opozycji.

„Ojciec Święty powiedział nam – kontynuował purpurat – że zrobił wiele, aby przekonać prezydenta Nicolasa Maduro do rozwiązania problemów będących przyczyną obecnego kryzysu, w wyniku którego ludzie umierają z głodu albo jedzą odpadki”. Jak powiedział kard. Jorge Urosa, Papież prawdopodobnie jeszcze w czerwcu napisał list do prezydenta Wenezueli, ale nie wiadomo, czy otrzymał odpowiedź. 

Wenezuelski hierarcha potwierdził, że Stolica Apostolska jest nadal gotowa do udziału w dialogu z rządem, ale na jasnych i zagwarantowanych warunkach.

pp/ rv, sir

« 1 »

reklama

reklama

reklama