Brazylia: Caritas włączy się w kampanię Share the Journey

Słynny pomnik Chrystusa Odkupiciela w Rio de Janeiro stanie się symbolem otwarcia na migrantów.

Brazylijska Caritas włączy się w ogólnoświatową kampanię Share the Journey, mającą na celu informowanie i uwrażliwianie społeczeństw na kwestie migracji.

Arcybiskup João José Costa dyrektor Caritas Brazylijskiej w liście skierowanym do wiernych wyraża pragnienie, aby w każdej diecezji, parafii i wspólnocie miała miejsce akcja uświadamiająca o rozpoczęciu kampanii „Dzielić podróż”.

Aktualnie 9.552 osoby reprezentujące 82 narodowości uzyskały w Brazylii status uchodźcy. Od początku kryzysu syryjskiego 3.772 osoby skierowały do tutejszych władz wniosek o przyznanie im statusu uchodźcy. W ubiegłym roku 3.375 Wenezuelczyków, w związku z trudną sytuacją w swoim kraju, ubiegało się w Brazylii o azyl polityczny. W ostatnich miesiącach wyraźnie wzrosła liczba obywateli Wenezueli migrujących do Brazylii. Uchodźcy z tego sąsiedniego kraju przedstawiają 33% wszystkich migrantów ubiegających się o status uchodźcy.

Caritas Brazylijska posiada piękną historię w swojej 60-letniej działalności na rzecz spieszenia z pomocą potrzebującym, niezależnie od ich pochodzenia czy statusu społecznego. Na terenie całego kraju działa ponad 15 tysięcy wolontariuszy.

mk/ Z. Malczewski TChr/ rv

« 1 »

reklama

reklama

reklama