Mińsk: sesja plenarna Rady Konferencji Biskupich Europy

W ramach odbywającej się w Mińsku sesji plenarnej Rady Konferencji Biskupich Europy, 28 września biskupi spotkali się z prezydentem Białorusi Aleksandrem Łukaszenką.

„Mam nadzieję, że sesja plenarna Rady Konferencji Biskupich Europy przyczyni się do duchowego odrodzenia naszego kontynentu, aby Europa ponownie stała się Europą ducha” - powiedział metropolita mińsko-mohylewski abp Tadeusz Kondrusiewicz podczas spotkania europejskich biskupów z prezydentem Białorusi Aleksandrem Łukaszenką. 

Spotkanie przedstawicieli europejskich episkopatów odbywa się tym razem w Mińsku. Przewodniczący Rady, kard. Angelo Bagnasco w słowie skierowanym do prezydenta mówił m.in. o dobrej współpracy między państwem, a Kościołami chrześcijańskimi. Wyraził nadzieję, że dzięki żywemu i skutecznemu dialogowi uda się załatwić sprawę pozwoleń na pobyt i pracę na Białorusi dla zagranicznych kapłanów.

Na konferencji prasowej po spotkaniu z prezydentem abp Tadeusz Kondrusiewicz mówił, że naród białoruski bardzo pragnie wizyty Papieża Franciszka. Podkreślił, że choć mieszka tam wielu katolików, to jednak jeszcze żaden papież nie odwiedził Białorusi. Dodał, iż wielu życzy sobie, aby właśnie w Mińsku odbyło się drugie spotkanie Papieża Franciszka ze zwierzchnikiem Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego patriarchą Cyrylem.

pp/rv


Zdjęcie: AbpTadeuszKondrusiewicz autor: Redaktor01 Remik Kubicki, CC BY 3.0

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama