Abp Pontier na pogrzebie ofiar zamachu w Marsylii

Podczas pogrzebu dwóch kobiet, które zginęły w ubiegłą niedzielę z rąk algierskiego islamisty, Arcybiskup Marsylii przywołał doświadczenie opisywane w Księdze Lamentacji: „Pozbawiłeś mą duszę spokoju, zapomniałem o szczęściu”.

„To przerażające i niewiarygodne, że w naszym kraju są dziś ludzie, którzy nie mogą znieść, że ktoś jest szczęśliwy, że doświadcza prostej radości w poświęcaniu się dla innych. Dlatego niszczą i zabijają, dopuszczają się bestialskich mordów. A potem sami odbierają sobie życie, aby podobać się Bogu!” – mówił abp Georeges Pontier podczas pogrzebu dwóch młodych kobiet zamordowanych w ubiegłą niedzielę w Marsylii przez algierskiego islamistę. Arcybiskup tego miasta, a zarazem przewodniczący Episkopatu Francji podkreślił, że wykrzykiwanie imienia Boga w chwili, gdy odbiera się życie Jego dzieciom jest po prostu oszustwem.

W homilii Mszy pogrzebowej przywołał doświadczenie opisywane w Księdze Lamentacji: „Pozbawiłeś mą duszę spokoju, zapomniałem o szczęściu”. To doświadczenie, jak przyznał, musi być również udziałem krewnych Mauranne i Laury. Zapewnił, że wszyscy, którzy tak licznie uczestniczą w tym pogrzebie chcą wraz z nimi nieść to ciężkie brzemię.

Abp Pontier mówił o wielkoduszności zamordowanych dziewcząt, o tym jak przygotowywały się do posługi chorym, o ich zaangażowaniu w skauting i opiekę nad dziećmi. Podkreślił, że ich zabójstwo pozostanie na zawsze wydarzeniem niepojętym, bulwersującym, odrażającym i bezgranicznie bolesnym.

kb/ rv

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama