O. Zollner: Papież angażuje się w pełni w ochronę nieletnich

Organizatorem kongresu na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie o godności dziecka w świecie cyfrowym był o. Hans Zollner.

6 października papież Franciszek przyjął na audiencji uczestników kongresu –  przedstawicieli świata nauki, techniki, polityki i prawa.

Niemiecki jezuita w wywiadzie dla Radia Watykańskiego tak skomentował przesłaniu skierowane do nich przez Ojca Świętego.

„Uderzyło mnie, że, jak zawsze, gdy Papież mówi o cierpieniu ludzi, otwiera swoje  serce, i także tym razem przemawiał językiem jasnym, z bardzo silnym apelem, aby ten wspólny wysiłek przyniósł owoce. Owoce rzeczywiste, prawdziwe, skuteczne, dzięki czemu młodzi ludzie będą mogli czuć się bezpieczniej.  Całe swoje zaangażowanie osobiste, moralne i religijne zawarł w tym przesłaniu, przemawiając do wielkich firm, a także do przedstawicieli rządów, odpowiedzialnych za ustawodawstwo krajowe i ponadnarodowe, oraz do świata nauki, który musi wypełniać swoje obowiązki, aby rządy mogły mieć jasne, wiarygodne dane do podejmowania decyzji”.

lgo/ rv

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama