Ukraina: Zakończenie Roku Fatimskiego

13 października 2017 r. we Lwowie miało miejsce uroczyste zakończenie Roku Fatimskiego dla wiernych Kościoła rzymskokatolickiego na Ukrainie.

13 października 2017 r. we Lwowie miało miejsce uroczyste zakończenie Roku Fatimskiego dla wiernych Kościoła rzymskokatolickiego na Ukrainie. Uroczystą Mszę w katedrze lwowskiej sprawował przewodniczący Konferencji Episkopatu Ukrainy abp Mieczysław Mokrzycki.

Rok Fatimski przeżywany był na Ukrainie jako czas szczególnej modlitwy o pokój i odrodzenie moralne kraju. Był też impulsem dla nowych inicjatyw duszpasterskich, zmierzających do pogłębienia kultu maryjnego. Tak podsumowuje go metropolita lwowski: „W roku jubileuszu Matki Bożej Fatimskiej tutaj na Ukrainie w Kościele łacińskim przybliżyliśmy jeszcze bardziej naszym wiernym to wielkie przesłanie Matki Bożej Fatimskiej, która zachęcała nas do modlitwy – powiedział abp Mieczysław Mokrzycki. – W szczególny sposób była to zachęta do modlitwy różańcowej, wynagradzającej za grzechy osobiste i grzechy całego świata, aby na świecie zapanował pokój. Tutaj na Ukrainie potrzebowaliśmy tej modlitwy. Ufamy, że nie tylko modlitwa Kościoła na Ukrainie, ale i modlitwa całego Kościoła powszechnego wyjedna nam pokój, który tak bardzo jest potrzebny i oczekiwany przez wszystkich wiernych, a także mieszkańców tego kraju”.

Na zakończenie Roku Fatimskiego rzymskokatoliccy biskupi Ukrainy wraz z wiernymi zawierzyli we Lwowie Niepokalanemu Sercu Maryi całą Ukrainę.

M. Krawiec SSP /Lwów/Ukraina/ rv

« 1 »

reklama

reklama

reklama