Kard. Hummes: bardzo ważny Synod dla Kościoła w Amazonii

Zwołanie Zgromadzenia Specjalnego Synodu Biskupów dla Amazonii przyjęliśmy z wielką radością i wdzięcznością. - powiedział kard. Cláudio Hummes odnosząc się do decyzji Papieża.

Zwołanie przez Papieża Franciszka Zgromadzenia Specjalnego Synodu Biskupów dla Amazonii przyjęliśmy z wielką radością i wdzięcznością. Będzie to bowiem bardzo ważne wydarzenie dla misji Kościoła w tym regionie – w ten sposób przewodniczący Kościelnej Sieci Panamazońskiej (Repam) skomentował słowa Papieża, którymi ogłosił on wczoraj to wydarzenie. 

„Jesteśmy wszyscy bardzo zadowoleni i wiemy, że obecnie cały świat jest bardzo zainteresowany Amazonią, także z powodu kryzysu klimatycznego i w ogóle kryzysu środowiska. Dla nas chrześcijan szczególnie ważna jest ewangelizacja tego regionu, ewangelizacja tubylców, którzy tam żyją, którzy z wielką nadzieją czekają na obecność Kościoła i Słowo Boże, które Kościół przynosi. Wierzę, że Papież naprawdę chce posłuchać biskupów tego regionu, aby wskazać nowe możliwości naszej obecności i bliskości z tamtejszymi ludami; ale ewangelizacja oznacza także jasne głoszenie Jezusa Chrystusa. A potem wszystko to, co Kościół powinien robić w imię Jezusa Chrystusa w sprawach społecznych i środowiska” – stwierdził kard. Hummes.

pp/rv

« 1 »

reklama

reklama

reklama