Białoruś: spotkanie Kół Żywego Różańca w Kopciówce

„Z różańcem przez życie”. Pod tym hasłem na wzgórzu Nadziei w Kopciówce na Białorusi odbył się 28 października III Diecezjalny Zjazd Kół Żywego Różańca i Wspólnot Maryjnych.

Sanktuarium w Kopciówce leżące na terenie diecezji grodzieńskiej, nosi wezwanie Matki Bożej Jasnogórskiej Cierpliwie Słuchającej.

Tradycyjnie pod koniec października czciciele Matki Bożej i członkowie kół żywego różańca diecezji grodzieńskiej zgromadzili się w sanktuarium maryjnym w Kopciówce. Podczas spotkania w sposób szczególny modlono się za misjonarzy, niosących Jezusa Chrystusa wszystkim tym, którzy Go jeszcze nie znają, aby Bóg wspierał ich wysiłki i trud w służbie Kościołowi.

Uroczystej Mszy przewodniczył biskup piński Antoni Dziemianko. Zwracając się do uczestników hierarcha zaznaczył, że modlitwa różańcowa to patrzenie na zbawcze dzieło Jezusa Chrystusa oczyma Jego Matki: „Różaniec, choć jest modlitwą trudną, pozostaje jednak modlitwą ludową, przez nasz lud umiłowaną. Dlatego nie wypuszczajcie różańca ze swoich rąk, niech będzie nadal tym źródłem siły dnia codziennego” – zaznaczył bp Dziemianko.

Dziękując wszystkim za pielęgnowanie tej modlitwy, ordynariusz piński prosił, aby zamiłowanie do różańca przekazali młodemu pokoleniu, które jest przyszłością Kościoła i jego dniem jutrzejszym. „Niech dzieci i młodzież widzą różaniec w waszych rękach! To piękne świadectwo pozostaje w pamięci na całe życie i jest skutecznym przekazem wiary” – dodał hierarcha.

Na Białorusi Koła Żywego Różańca istnieją prawie przy każdej parafii i są silnym wsparciem duchowym dla dynamicznie odradzającego się Kościoła.

ks. J. Martinowicz/ Grodno/ rv

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao