Dublin: cotygodniowe podcasty pomogą w przygotowaniu do Światowego Spotkania Rodzin

Organizatorzy IX Światowego Spotkania Rodzin w Dublinie zachęcają do korzystania z darmowych podcastów przygotowywanych z myślą o uczestnikach zjazdu.

Darmowe nagrania opatrzone wspólnym hasłem "Let's Talk Family" dostępne są na stronie: www.worldmeeting2018.ie

Darmowe podcasty, dostępne na stronie IX Światowego Spotkania Rodzin w Dublinie, to jedno z narzędzi przygotowań do zjazdu, który w sierpniu przyszłego roku zgromadzi w Irlandii chrześcijańskie rodziny z całego świata. Dziesięciominutowe nagrania z udziałem organizatorów i gości spotkania mają pomóc w zgłębieniu tematu przyszłorocznego spotkania i będzie zarazem pierwszą tak szeroką debatą nt. adhortacji "Amoris Laetitia" po publikacji tego dokumentu.

Szczegółowy program wydarzeń przygotowujących do IX Światowego Spotkania Rodzin Dublin 2018, znajduje się pod adresem: www.worldmeeting2018.ie/en/Resources/Preparatory-Events?page=1

IX Światowe Spotkanie Rodzin odbędzie się w Dublinie w dn. 21-26 sierpnia 2018 r. W programie spotkania z udziałem rodzin z całego świata przewidziany jest 3-dniowy kongres na temat "Ewangelia Rodziny: radość dla świata", festiwal rodzin i uroczysta eucharystia, wieńcząca spotkanie. Zjazd zostanie poprzedzony specjalnym cyklem katechetycznym, dostępnym także w wersji online i poprzez aplikację na smartfony i zatytułowanym: "Amoris. Mówmy o rodzinie! Bądźmy rodziną!". Gospodarzem spotkania jest archidiecezja Dublinu.

Światowe Spotkania Rodzin odbywają się co kilka lat, począwszy od 1994 r. Pierwsze z nich odbyło się w Rzymie, w dn. 8-9 października 1994 r. z okazji obchodzonego wówczas międzynarodowego Roku Rodziny.

abd (KAI) / Dublin

« 1 »

reklama

reklama

reklama