Kard. Ezzati: apel w przededniu wyborów i wizyty Papieża w Chile

Metropolita Santiago de Chile mówił o sytuacji społeczeństwa i debacie wyborczej. Wezwał również do modlitwy za wizytę Franciszka w niecały miesiąc przed jego przybyciem.

W przededniu drugiej tury wyborów prezydenckich i na miesiąc przed wizytą Papieża w Chile arcybiskup stolicy tego kraju podczas uroczystości Niepokalanego Poczęcia w sanktuarium wezwał tysiące pielgrzymów zgromadzonych w sanktuarium w Cerro San Cristóbal do modlitwy o pokój i braterstwo. Kard. Ricardo Ezzati podkreślił też wkład migrantów w życie narodu i niejednokrotnie przez nich dawane świadectwo wiary.

Metropolita Santiago de Chile mówił o sytuacji społeczeństwa i debacie wyborczej: „Ileż bólu przysparza nam występowanie narkomanii, posiadanie broni przez znaczną część społeczeństwa oraz ciągła obecność ubóstwa i marginalizacji. Maryja zachęca nas, abyśmy przyglądali się przesłaniu życia i braterstwa, jakie przyniósł nam Jej Syn”. Stołeczny arcybiskup dodał: „Obchodzimy to święto w przeddzień wyborów prezydenckich, a Pan mówi nam, że budowanie kraju pełnego braterstwa i nadziei zależy od przyjęcia Jego królestwa miłości i pokoju. Tylko dzięki mocy Ewangelii możemy uczynić z Chile kraj braci i sióstr, którzy wzajemnie się słuchają i szanują; kraj, który ma wspólny program”. Kard. Ezzati wezwał również do modlitwy za wizytę Franciszka w niecały miesiąc przed jego przybyciem: „Przybędzie, aby nam powiedzieć, że jesteśmy braćmi i siostrami i że jest możliwe budowanie ojczyzny, która będzie domem dla wszystkich, wspólnym dachem, gdzie wszyscy będą żyć z synowską godnością”. Zapewnił Papieża, że naród chilijski czeka na niego z radością, aby przyjąć jego słowa nadziei, braterstwa i solidarności.

lgo/ rv

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao