Katolicki i anglikański prymas Irlandii razem na Boże Narodzenie

Katolicki prymas Irlandii abp Eamon Martin i jego anglikański odpowiednik abp Richard Clarke wystosowali wspólne przesłanie bożonarodzeniowe.

Zaapelowali do wiernych, by w okresie Bożego Narodzenia starali się w swoich wspólnotach wychodzić naprzeciw ludziom, którzy cierpią czy są narażeni na wykorzystywanie, aby dawać im poczucie bezpieczeństwa.

Zwierzchnicy obu irlandzkich Kościołów zwracają uwagę na tych, którzy nie mają zagwarantowanego pożywienia czy dachu nad głową, na nowoprzybyłych do tego kraju ludzi innych religii i narodowości, którzy doświadczają podejrzeń i niechęci ze strony społeczeństwa. Duchowi zwierzchnicy katolików i anglikanów zachęcają, by przyjść z pomocą zwłaszcza tym, którzy czują się samotni, nie mają przyjaciół, są przez innych niezauważani, czują się niepotrzebni, pozbawieni nadziei i poczucia bezpieczeństwa. Wtedy Boże Narodzenie będzie dla wielu radosnym czasem dającym poczucie bezpieczeństwa i pociechę ze strony rodziny, wzmacniającym wiarę w narodzenie Zbawiciela. Te święta są wyzwaniem dla chrześcijan, by dawać innym poczucie bezpieczeństwa i przywracać im nadzieję – napisali na zakończenie irlandzcy prymasi obu wyznań.

lgo/ rv

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao