Przewodniczący Episkopatu USA o strzelaninie w Teksasie

Nie można tolerować bezsensownej zbrojnej przemocy we żadnych jej przejawach i trzeba jej zapobiegać – oświadczył przewodniczący amerykańskiego episkopatu po kolejnej masowej zbrodni w USA.

W miasteczku Sutherland Springs w stanie Teksas doszło do masowego morderstwa w kościele baptystów. Uzbrojony mężczyzna wszedł tam podczas nabożeństwa, w którym brało udział ok. 50 osób, i zaczął strzelać. Jak poinformowała policja, jest 26 zabitych, w tym dzieci,  m.in. 14-letnia córka pastora, i ok. 20 rannych. Napastnik nie żyje.

Komentując napaść na baptystów, przewodniczący katolickiej Konferencji Episkopatu USA zauważył: „To niezrozumiałe tragiczne wydarzenie dołącza do wzrastającej liczby masowych zabójstw, z których niektóre były dokonane również w kościołach, gdy ludzie oddawali cześć Bogu i modlili się. Musimy stanowczo stwierdzić – powiedział kard. Daniel DiNardo – że istnieje podstawowy problem w naszym społeczeństwie. Kultura życia nie może tolerować bezsensownej zbrojnej przemocy we żadnych jej przejawach i trzeba jej zapobiegać. Niech Pan, który sam jest pokojem, pośle nam swojego Ducha miłosierdzia, byśmy sprzeciwiając się przemocy rozwijali Jego pokój wśród nas wszystkich” – dodał amerykański purpurat.

lgo/ rv

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao