Raport Save the Children o przemocy przeciw ludowi Rohingya

„Potrzebne są natychmiastowe działania, aby powstrzymać przemoc w stosunku do ludu Rohingya” – z tym apelem do wspólnoty międzynarodowej zwróciła się organizacja Save the Children.

W raporcie zatytuowanym: „Tragedie, których nigdy nie zapomnimy” opublikowano świadectwa dzieci, które uciekły z Birmy. „Prawie każde z nich – mówiła dyrektor Save the Children Helle Thorning-Schmidt – było świadkiem rzeczy, których żadne z dzieci na świecie nigdy nie powinno oglądać. Opowiadali o masakrach, wielokrotnych gwałtach i paleniu żywcem członków ich rodzin”.

Jedna z dziewczynek, mająca 16 lat przyznała, że wraz z dwoma innymi koleżankami została zatrzymana przez żołnierzy, którzy je bili, maltretowali i wielokrotnie gwałcili. Świedectwa innych mówią o cysternach pełnych zamrodowanych ludzi, rozkładających się ciał. Wobec tej tragedii – piszą autorzy raportu Save the Children - powinny zostać użyte wszystkie możliwe środki finansowe i dyplomatyczne, aby położyć kres temu kryzysowi oraz zagwarantować dzieciom ochronę.

pp/rv, sir

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao