Światowa Rada Kościołów na spotkanie młodzieży w Bazylei

Pastor Tveit zaprosił Wspólnotę z Taizé do wzięcia udziału w obchodach 70. rocznicy powstania Światowej Rady Kościołów, które odbędą się w 2018 roku.

„Po raz pierwszy od pięciu wieków, chrześcijanie wszystkich tradycji byli w stanie wspólnie upamiętnić reformację” - napisał sekretarz generalny Światowej Rady Kościołów (WCC), pastor Olav Fykse Tveit, w przesłaniu do uczestników 40. Europejskiego Spotkania Młodych, które odbywa się w Bazylei w Szwajcarii.

Europejskie Spotkanie organizowane przez Wspólnotę z Taizé odbywa się po raz pierwszy jednocześnie w trzech krajach: Szwajcarii, Niemczech i Francji, zachęcając młodych ludzi do wejścia na nowy etap „Pielgrzymki Nadziei dla Ziemi”, która rozpoczęła się pod koniec lat 70. ubiegłego wieku.

"Wspólnie okazaliśmy skruchę za podziały przeszłości i potwierdziliśmy to, co łączy nas w Jezusie Chrystusie. Był to potężny symbol naszej wzajemnej odpowiedzialności w Chrystusie” - czytamy w przesłaniu.

Pastor Tveit zaprosił Wspólnotę z Taizé do wzięcia udziału w obchodach 70. rocznicy powstania Światowej Rady Kościołów, które odbędą się w 2018 r. Na zakończenie wyraził nadzieję „na dalsze kroczenie po drodze ukazującej jedność, jaką mamy w Chrystusie i przyczyniającej się do powstania sprawiedliwego pokoju”.

lgo/ rv

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama