Biała noc w Rydze: akcenty duchowe przed wizytą Papieża

Po raz trzynasty rzędu w stolicy Łotwy odbędzie się w najbliższy weekend (8/9 września) tzw. „Biała noc”. Tym razem, w związku ze zbliżającą się papieską wizytą, w tej kulturalnej inicjatywie nie zabraknie akcentów duchowych.

Ośrodek Informacyjny Kościoła Katolickiego na Łotwie realizuje w ramach „białej nocy” specjalny projekt „Kiedy niemożliwe staje się możliwe”. Wezmą w nim udział artyści z krajów bałtyckich we współpracy z różnymi organizacjami młodzieżowymi. Tematy oscylują wokół historycznych wydarzeń, jak stulecie niepodległości państw bałtyckich, wizyta Jana Pawła II sprzed ćwierć wieku czy właśnie przyjazd Papieża Franciszka. Prace młodych twórców zostaną zaprezentowane w Domu św. Rodziny na ryskiej starówce. Będzie tam można posłuchać dobrej muzyki i porozmawiać z artystami z Litwy, Łotwy i Estonii.

Uczestnicy „Białej nocy” w Rydze będą mogli także obejrzeć i ocenić ręcznie robione na drutach skarpety – wynik konkursu, któremu patronowała łotewska Caritas. Najlepiej wykonana para będzie prezentem dla Ojca Świętego, a pozostałe trafią na Ukrainę jako pomoc charytatywna dla poszkodowanych przez wojnę.

Źródło: www.vaticannews.va

« 1 »

reklama

reklama

reklama