Biskupi Europy wspierają Światowy Pakt Migracyjny

Abp Jean-Claude Hollerich - Przewodniczący Komisji Episkopatów Wspólnoty Europejskiej (COMECE) - wystosował oświadczenie wspierające oenzetowski pakt migracyjny (UN Global Compact for Migration).

"Idąc za przykładem Papieża Franciszka, Kościół katolicki w Europie potwierdza naszą wspólną odpowiedzialność, aby przyjmować, chronić, promować i integrować migrantów i uchodźców w naszych społeczeństwach." - to słowa przewodniczącego Komisji Episkopatów Wspólnoty Europejskiej (COMECE), jakie znalazły się w oświadczeniu.

Abp Jean-Claude Hollerich podkreśla, że migranci nie są cyframi, ale osobami, które mają twarze, imiona i swoje osobiste historie. Zasługują oni na to, żeby traktować ich zgodnie z ich niezbywalną godnością i podstawowymi prawami. Arcybiskup Luksemburga zachęca także władze do zarządzania migracją zgodnie z wartościami takimi jak sprawiedliwość, solidarność i współczucie.

11 grudnia w Marrakeszu ma zostać podpisany Światowy Pakt ws. Migracji. W lipcu został on wstępnie zaakceptowany przez 192 kraje. Abp Hollerich stwierdza, że dokument jest owocem szerokich negocjacji i pozwala na lepsze regulowanie migracji z korzyścią dla indywidualnych osób i całych wspólnot. Ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa dla migrantów, jak i dla goszczących ich społeczeństw, promując drogi prawne, zapobiegając handlowi ludźmi, śmiercionośnym podróżom i rozbijaniu rodzin.

Źródło: www.vaticannews.va

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao