reklama

Brazylia: dyskusja nad przedsynodalnym dokumentem o Amazonii

Brazylia przygotowuje się do synodu o Amazonii. Nowy dokument, zatwierdzony przez Stolicę Apostolską, stał się przedmiotem studium Kościoła w północnych regionach tego kraju.

Ma to pomóc w wypracowaniu praktycznych wskazówek dla ojców synodalnych. „Amazonia: nowe drogi dla Kościoła i integralnej ekologii” – to problematyka, jaką zajmie się przyszłoroczny synod.

Pierwszy Region Północny (Regional Norte 1) Konferencji Episkopatu zorganizował seminarium, w którym uczestniczyli przedstawiciele duszpasterstw społecznych. Jak zaznacza sekretarz tego regionu – diakon Francisco Andrade de Lima, uczestnicy spotkania mieli możliwość zapoznania się z dokumentem przygotowawczym do synodu. W ten sposób rozpoczął się proces wsłuchiwania w głos podstawowych wspólnot Kościoła, zgodnie z życzeniem Papieża Franciszka.

Przewodniczący Pierwszego Regionu Północy Konferencji Episkopatu bp Mário Antônio da Silva podkreśla, że przygotowanie do synodu staje się okazją do większego pobudzenia ewangelizacji ludów zamieszkujących w tym regionie. „Jest to moment odnowionej obecności we wspólnotach Indian, jak też społecznościach żyjących na obrzeżach rzek. Obecność odnowiona i owocna we wszystkich miejscach, ale przede wszystkim w dużych miastach naszej Amazonii” – zaznacza hierarcha.

Pomimo odczuwalnych braków personalnych i odpowiednich środków materialnych Kościół w Amazonii podejmuje na nowo wyzwanie ewangelizacji.

Źródło: www.vaticannews.va

 
« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao