Brazylia: nadzwyczajna modlitwa w intencji obrony życia

U stóp pomnika Chrystusa Odkupiciela na wzgórzu Corcovado w Rio de Janeiro odbyła się wyjątkowa modlitwa w intencji obrony życia.

Poprzedziła ona zapowiedziane na 3 i 6 sierpnia audiencje publiczne Najwyższego Trybunału Federalnego w sprawie zalegalizowania w Brazylii aborcji.

W Godzinie Miłosierdzia kard. Orani João Tempesta, arcybiskup Rio de Janeiro wraz z biskupami pomocniczymi, wikariuszami biskupimi poprowadził wspólną modlitwę. O tej samej godzinie zabrzmiały dzwony wszystkich kościołów w Rio de Janeiro, aby w ten sposób wezwać wiernych do wspólnej modlitwy. Wieczorem pomnik Chrystusa Odkupiciela został oświetlony na biało i pojawił się na nim napis „życie” przypominając, że większość Brazylijczyków opowiada się przeciw depenalizacji aborcji. Ponadto archidiecezja zachęcała wiernych, by tego dnia ubrali się na biało, wyrażając w ten sposób poparcie dla życia.

Nawiązując do modlitwy u stóp Chrystusa Odkupiciela i bicia dzwonów kościelnych w całym Rio de Janeiro kard. Orani João Tempesta wyraził nadzieję, że „krzyk uczestników modlitwy dotrze do stołecznej Brasílii, gdzie odbędą się wysłuchania publiczne w sprawie wprowadzenia w Brazylii tylnymi drzwiami aborcji”. Według hierarchy depenalizacja aborcji czy też jej legalizacja nie stanowi żadnego postępu, lecz wręcz przeciwnie, jest to poważna regresja moralna i kulturowa.

Do Najwyższego Trybunału Federalnego wpłynęło ponad 180 zgłoszeń od osób, instytucji i organizacji pozarządowych pragnących wziąć udział w audiencji publicznej. Spośród tej liczby przewodnicząca tej najwyższej instancji sądowniczej w Brazylii wybrała 40 uczestników, którzy będą przedstawiali swoje argumenty w grupach dyskusyjnych. Następnie odbędzie się posiedzenie członków Trybunału, na które może być poproszony uczestnik, którejś z grup dyskusyjnych po to, by  przedstawić swoją opinię czy też instytucji, którą reprezentuje. Broniących życia nienarodzonych reprezentować będą: przedstawiciele episkopatu, parlamentarny front obrony życia i rodziny, zjednoczenie prawników katolickich, krajowe ruchy na rzecz obrony życia i godności, a także różne stowarzyszenia laikatu.

źródło: vaticannews.va

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao