Brazylia: przygotowania do synodu o młodzieży

Brazylia przygotowuje się do synodu o młodzieży. W siedzibie konferencji episkopatu tego kraju odbyło się zebranie osób zaangażowanych w pracę z młodymi.

Podczas spotkania przygotowano materiały pomocnicze dla wszystkich, którzy w swoich wspólnotach będą towarzyszyli obradom synodalnym. Otwarto również kursy internetowe, w których uczestniczy już 2 tys. osób.

Zebranie koordynatorów diecezjalnych odbywało się pod hasłem: „Mistyka i eklezjologia papieża Franciszka w ewangelizacji młodzieży w oparciu o «projekt idźcie»” (Projeto IDE)!

Aktualnie komisja młodzieży proponuje w pracy ewangelizacyjnej z młodymi: formację, misję, tworzenie struktur mających na celu towarzyszenie grupom, jak również promocję ekologii i zaangażowanie w politykę społeczną. “My, którzy pracujemy, towarzysząc młodzieży, winniśmy być mężczyznami i kobietami uzewnętrzniającymi radość serca ofiarowanego Bogu i ludziom” – powiedział do zebranych koordynatorów bp Vilsom Basso.

Na zakończenie zebrania odbyła się promocja książki „Spotkania – grupy młodzieżowe”, która została wydana w ramach oficjalnych publikacji episkopatu. W publikacji tej odpowiedzialni za spotkania młodych we wspólnotach będą mieli konkretne instrumenty do pracy z młodzieżą w ramach zatwierdzonego „projektu idźcie” (Projeto IDE).

źródło: vaticannews.va

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao