Francja: Kościół modli się za ofiary zamachu w Trèbes

Kościół we Francji modli się za ofiary piątkowego zamachu w Trèbes na południu kraju oraz podziwia postawę podpułkownika żandarmerii, który dobrowolnie wymienił się za jednego z zakładników przetrzymywanych przez islamskiego terrorystę.

„Jakże teraz na progu Wielkiego Tygodnia nie pomyśleć w tym kontekście o Jezusie, który także zajął nasze miejsce, by stawić czoła śmierci i konsekwencjom grzechu” – mówił w sobotę rano biskup diecezji Carcassonne Alain Planet na Mszy za ofiary zamachu. Wśród czterech ofiar śmiertelnych znalazł się również 44-letni podpułkownik Arnaud Beltrame, który w nocy zmarł w szpitalu w wyniku odniesionych ran.

Na wyjątkowy heroizm francuskiego żandarma zwrócił też uwagę biskup polowy Antoine de Romanet. Jego zdaniem nawiązuje ona do bohaterskiej postawy żołnierzy z czasów II wojny światowej. Z kolei rzecznik episkopatu, komentując ofiarę podpułkownika Beltrame’a przywołał słowa Charles’a Péguy: „Błogosławieni, którzy polegli w wojnie sprawiedliwej, błogosławione kłosy pszenicy i ziarna po żniwie”.

kb/ rv

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao