Indonezja po trzęsieniu ziemi: wiele osieroconych dzieci

Cały świat śpieszy z pomocą ofiarom trzęsienia ziemi i tsunami, które uderzyły w ubiegłym tygodniu w środkowo-zachodnie wybrzeże indonezyjskiej wyspy Sulawesi.

Katastrofa spowodowała już ponad 1200 ofiar i zniszczyła 17 tysięcy budynków, centrów handlowych, meczetów oraz kościołów. Również infrastruktura została poważnie uszkodzona. Pozrywane są linie energetyczne oraz telefoniczne, zniszczone drogi, lotniska i mosty. Trudno jest dotrzeć do osób, które znajdują się nadal pod gruzami.

Prawie 60 tysięcy osób zostało przesiedlonych. Ocenia się, że skutki tragedii dotknęły półtora miliona ludzi, w tym 600 tysięcy dzieci. Unicef Indonezja organizuje pomoc dla najmłodszych i ich rodzin. Potrzebne jest jedzenie, woda, lekarstwa, zestawy do pierwszej pomocy, artykuły do higieny dla dzieci i kobiet.

Aby zapewnić dzieciom powrót do względnej normalności, działają służby, które je identyfikują i zajmują się tymi, które są pozbawione opieki. Przedstawiciele organizacji Save the Children są szczególnie zaniepokojeni o te dzieci, które w wyniku katastrofy zostały sierotami lub zagubiły swoich rodziców.

Organizacja tworzy miejsca do mieszkania dla dzieci, aby udzielić im pewnego i bezpiecznego schronienia, z dala od otaczającego chaosu.

Źródło: www.vaticannews.va

Caritas Polska apeluje o pomoc dla Indonezji

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao