Izrael: profanacja katolickiego cmentarza

W Beit Jamal, 30 km na zachód od Jerozolimy, w centralnej części Izraela, nieznani sprawcy zdewastowali cmentarz katolicki, którym opiekują się posługujący tam salezjanie.

Apelujemy do władz państwowych, aby podjęły skuteczne działania w celu ukarania sprawców tego haniebnego aktu wandalizmu oraz do takiego wychowywania ludzi, aby w przyszłości uniknąć podobnych wypadków – pisze Zgromadzenie Katolików Ziemi Świętej, zrzeszające wyznawców Chrystusa różnych rytów, po kolejnym ataku na katolicki cmentarz.

W tych dniach w Beit Jamal, 30 km na zachód od Jerozolimy, w centralnej części Izraela, nieznani sprawcy zdewastowali cmentarz katolicki, którym opiekują się posługujący tam salezjanie. Zniszczono kilkadziesiąt grobów i połamano wiele krzyży.

Jak czytamy w oświadczeniu Zgromadzenia Katolików Ziemi Świętej, nie jest to pierwszy taki przypadek. Dwa lata temu na tym samym cmentarzu wydarzyła się podobna sytuacja, a rok później został sprofanowany tamtejszy kościół. Sprawców tych niegodnych aktów wandalizmu nie wykryto do dnia dzisiejszego. Dlatego członkowie Zgromadzenia Katolików ze smutkiem i bólem po raz kolejny potępiają takie zachowanie, dodając, że nie czują się bezpiecznie ani nie widzą jakichkolwiek działań ze stron władz, które uczulałyby społeczeństwo na szacunek względem przekonań i wiary innych.

źródło: vaticannews.va

« 1 »

reklama

reklama

reklama