Japonia: dni maryjne w sanktuarium w Akita

W sanktuarium maryjnym w mieście Akita w północnej Japonii obchodzone były dni maryjne, w których udział wzięli przedstawiciele japońskiej Polonii oraz wierni i księża przybyli z Polski.

Mszę w dniu podwyższenie Krzyża i w święto Matki Boskiej Bolesnej, celebrował arcybiskup Tokio Tarcisio Isao Kikuchi, który do zeszłego roku był biskupem diecezji, w której znajduje się sanktuarium w Akita. Arcybiskup Tokio odczytał homilię nuncjusza apostolskiego, abpa Josepha Chennotha, który z powodu wizyty w Watykanie nie mógł przybyć na dni maryjne.

Głównymi tematami homilii i konferencji były problemy, które nękają Japonię i inne kraje na świecie, czyli brak poszanowania dla życia i rodziny.

Arcybiskup mówił o potrzebie odważnego wpatrywania się w krzyż Chrystusa, symbol miłości i nadziei.

Mszę z abpem Kikuchi oraz kapłanami ze Sri Lanki, Filipin i Tajwanu, koncelebrował duszpasterz japońskiej Polonii, dominikanin o. Paweł Janociński oraz przybyły z Polski karmelita o. Norbert Majchrowski. O. Paweł poprowadził Drogę Krzyżową oraz zachęcał do uczestnictwa w Różańcu Nadziei w intencji młodych Japończyków. Apelował, aby odmawiać różaniec w drodze do pracy i szkoły.

Dni maryjne w jedynym sanktuarium maryjnym w Japonii obchodzone były po raz piąty. Organizowane są co roku na pamiątkę wybrania na zakończenie roku wiary w październiku 2013 r. przez Papieża Franciszka sanktuarium w Akita, jako jednego z 10 sanktuariów maryjnych na świecie, do czuwania i modlitw o pokój.

12 września podczas niedawnego spotkania z wiernymi z Japonii w Watykanie, Papież Franciszek powiedział, że chciałby w przyszłym roku odwiedzić Japonię. Jedynym Papieżem, który odwiedził Kraj Kwitnącej Wiśni był Jan Paweł II.

Chrześcijanie stanowią niecałe 0,5 procent ze 127 mln mieszkańców Japonii.

źródło: vaticannews.va

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama