Kanada: Tydzień dla Życia i Rodziny

Katolicy w Kanadzie przeżywają specjalny tydzień poświęcony obronie życia i rodziny. Z tej okazji przesłania wystosowali przewodniczący tamtejszego episkopatu oraz fundacja podejmująca kwestie pro-life.

Od 13 do 20 maja Kanada świętuje Tydzień dla Życia i Rodziny. Dla wielu współczesnych codzienne życie stało się bezwględnym cyklem pracy i aktywności, które nie pozwala na nic więcej niż rutynowe spotkania z rodziną – pisze przewodniczący Konferencji Episkopatu Kanady w specjalnym liście z tej okazji. Bp Lionel Gendron, nawiązując do tematu tygodnia „Miłość: Spotykanie Drugiego” podkreśla, że miłość to spotkanie i poświęcanie czasu drugiej osobie.

Przesłanie ten tydzień wystosowała także Katolicka Organizacja dla Życia i Rodziny (COLF). Czytamy w nim, że będzie to czas na głęboką refleksję i i modlitwę w intencji życia i rodziny. W żadnym innym czasie taka modlitwa i refleksja nie były tak koniecznie potrzebne – czytamy w liście – gdy jednak przytłaczają nas koleje życia, nie zapominajmy, że zawsze mamy dostęp do przemieniającej mocy Ducha Świętego.

źródło: vaticannews.va

« 1 »

reklama

reklama

reklama