Kard. Bagnasco: w Europie istnieje antychrześcijański reżim

Nawet jeżeli o tym się nie mówi, to i dziś istnieje dyskryminujący, antychrześcijański reżim i to także w Europie, kolebce cywilizacji, sercu Ewangelii – to słowa kard. Angelo Bagnasco wypowiedziane we wspomnienie św. Wawrzyńca, męczennika.

Arcybiskup Genui przypomniał, że w sposób zawoalowany ogranicza się dziś publiczne wyznawanie wiary, spychając ją do sfery prywatnej. Zaznaczył, że pod pretekstem nie urażania wrażliwości wyznawców innych religii czy kultur, próbuje się stworzyć model życia ujednolicony u podstaw, odrzucając uznane i szanowane przez wszystkich tradycje, albo zmieniając ich nazwy, symbole, czy miejsca. W ten sposób próbuje się rozmyć fundamenty wiary, celem zamknięcia jej w zbiorowej świadomości sprowadzającej się do niejasnych wspomnień o tradycjach.

Włoski purpurat zwrócił także uwagę na obecność religii w państwie i podkreślił, że jej podstawowym wkładem jest wyzwalanie człowieka z irracjonalności mitów politycznych, które ciągle nam zagrażają. Dodał, że wiara przypomina również, że moralność w polityce wyraża się także w opieraniu się uwodzącemu działaniu wielkich słów, które bawią się naszym człowieczeństwem.

źródło: vaticannews.va

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama