Kard. Gracias: zmarły premier Vajpayee był przyjacielem chrześcijan

Był wielkim przyjacielem chrześcijan. Marzył, aby nasz kraj był narodem wieloreligijnym, wolnym od dyskryminacji i otwartym na mniejszości – napisał o zmarłym byłym premierze Indii, przewodniczący Konferencji Episkopatu Indii.

Kard. Oswald Gracias przyznaje, że wraz ze śmiercią Atalu Biharim Vajpayee wspólnota chrześcijan traci przyjaciela, który dostrzegał ludzkie potrzeby i z cierpliwością słuchał ich problemów. Z szacunkiem traktował drugiego człowieka i nie czynił żadnych różnic ze względu na przynależność religijną, polityczną, czy regionalną.

Indyjski hierarcha wspomniał także o serdecznym przyjęciu, jakie w 1999 r. zmarły premier zgotował św. Janowi Pawłowi II. Mówił wtedy, że wizyta papieska przyniosła jeszcze więcej światła w obchody Diwali, święto światła, które symbolizuje zwycięstwo dobra nad złem.

Kard. Gracias przypomniał także szczególny szacunek, którym Atal Bihari Vajpayee darzył św. Matkę Teresę z Kalkuty. Odnosząc się do jej działalności mówił, że w świecie kierowanym coraz bardziej przez egoistyczne motywacje założycielka Misjonarek Miłości w bezinteresowny sposób poświęcała się tym, których społeczeństwo odrzuciło, czy o których zapomniało. W epoce cynizmu była symbolem wiary, która nie wykluczała nikogo.

Źródło: www.vaticannews.va

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama