Komunikat na temat umowy z Chińską Republiką Ludową

W Pekinie, po długim okresie rozważnych negocjacji, została podpisana Umowa Tymczasowa w sprawie mianowania biskupów, kwestii o wielkim znaczeniu dla życia Kościoła.

W ramach kontaktów między Stolicą Apostolską i Chińską Republiką Ludową, które trwają od pewnego czasu, w celu podejmowania spraw kościelnych będących przedmiotem wspólnego zainteresowania i dla rozwijania dalszych relacji i porozumienia, 22 września 2018 r. odbyło się w Pekinie spotkanie między prałatem Antoinem Camillerim, podsekretarzem ds. Relacji Stolicy Apostolskiej z Państwami, i jego eminencją panem Wangiem Chao, wiceministrem spraw zagranicznych Chińskiej Republiki Ludowej, którzy stoją na czele delegacji watykańskiej i chińskiej.

W ramach tego spotkania dwaj przedstawiciele podpisali Umowę Tymczasową w sprawie mianowania biskupów.

Powyższa Umowa Tymczasowa, która jest owocem stopniowego i wzajemnego zbliżenia, została zawarta po długim okresie rozważnych negocjacji i przewiduje regularne weryfikacje jej realizacji. Dotyczy ona mianowania biskupów, kwestii o wielkim znaczeniu dla życia Kościoła, i stwarza warunki dla szerszej współpracy na szczeblu dwustronnym.

Obie strony pragną, aby umowa ta przyczyniła się do owocnego i długofalowego procesu dialogu instytucjonalnego, a także wniosła pozytywny wkład w życie Kościoła katolickiego w Chinach dla dobra Ludu chińskiego i pokoju w świecie.

Źródło: www.vaticannews.va

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao