Liverpool: procesja eucharystyczna powraca po 110. latach

Po 110. latach ulicami Liverpoolu znów przejdzie procesja z Najświętszym Sakramentem. Po raz pierwszy od 1908 r. wierni będą mogli publicznie zamanifestować swoją cześć dla żywej obecności Chrystusa pod postacią chleba.

Wydarzenie będzie zwieńczeniem Kongresu Eucharystycznego, który odbędzie się w we wrześniu właśnie w Liverpoolu.

Procesja z Najświętszym Sakramentem ulicami miast jest ukazaniem światu Chrystusa, który idzie na czele pielgrzymów przemierzających drogi świata. Ukazuje ona często ludziom obojętnym, przyglądającym się z boku Tego, który nadaje sens życiu człowieka. W pejzażu miast zachodnich, tam, gdzie wiara często została sprowadzona do sprawy czysto prywatnej procesje prawie zniknęły, również tak jak we Francji czy Wielkiej Brytanii, czasami pod pretekstem unikania zgromadzeń ulicznych oraz zachowania powściągliwości w publicznym manifestowaniu najgłębszych przekonań.

Organizatorzy kongresu w Liverpoolu są przekonani, że wiary nie da się zamknąć na dłuższą metę w kruchcie kościelnej i potrzebuje ona również zewnętrznego wyrazu w postać procesji, aby ukazać współczesnym ludziom, że istnieje inny świat. Będzie to również okazja do solidarnego świadectwa wiary przedstawicieli wszystkich wyznań chrześcijańskich. Powinno ono wyrazić wartość samej postawy religijnej w świecie, który żyje często tak, jakby Bóg nie istniał.

źródło: vaticannews.va

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama