Łotysze jadą do Panamy

Coraz bliżej do kolejnych Światowych Dni Młodzieży w Panamie. Na spotkanie w Ameryce wybierają się także młodzi Łotysze.

Mimo początkowych problemów ze zgłoszeniami, w sumie na ŚDM pojedzie ponad 40 osób, co jak na tutejsze warunki nie jest wcale małą liczbą. Łotysze wybierają się tam w dwóch grupach. Pierwsza wraz z dwiema misjonarkami z instytutu świeckiego Oblatek „Pro Sanctitate” pojedzie na spotkania przygotowawcze najpierw do Hondurasu. Druga grupa pod kierunkiem bp. Viktora Stulpinsa z Lipawy i ks. Petera Skudry z Rygi poleci bezpośrednio do Panamy. Na miejscu Łotysze mają przyłączyć się do Litwinów, z którymi wspólnie wezmą udział w tradycyjnych katechezach, jakie poprzedzają spotkanie z Papieżem.

Dla młodych ludzi chcących wziąć udział w ŚDM wyzwaniem jest nie tylko odległość i zmiana klimatu, ale także kwestie finansowe. Koszt takiego wyjazdu to ponad 1200 euro od osoby. W przypadku delegacji z Łotwy finansowego wsparcia w wysokości 15 tys. euro udzielił lokalny Kościół oraz Stolica Apostolska.

źródło: vaticannews.va

« 1 »

reklama

reklama

reklama