Madryt: zaproszenie na kolejne spotkanie Taizé

“Dziękuję wam, młodzi, za to, że przyjedziecie do Madrytu – miejsca spotkania, komunii i szerzenia wiary na cały świat” - powiedział w przesłaniu wideo kard. Carlos Osoro.

Stolica Hiszpanii będzie gościła kolejne spotkanie młodzieży, jakie organizuje wspólnota z Taizé (28.12.2018-01.01.2019).

Kard. Carlos Osoro wyraża radość z faktu, że Madryt został wybrany na miejsce Europejskiego Spotkania Młodzieży, które odbędzie się pod koniec 2018 r. “Dziękuję braciom i wspólnocie z Taizé za to, że wybrali Madryt. Przede wszystkim dziękuję młodzieży za wspólne pielgrzymowanie w wierze. Kościół musi żyć w jedności, aby dać świadectwo o Jezusie Chrystusie”, powiedział kard. Osoro. Zapewnił, że miejscowy Kościół aktywnie włączy się w przygotowanie spotkania. Pomoc deklarują także władze cywilne.

Wiadomość o wyborze Madrytu została przyjęta z radością przez katolickie organizacje młodzieżowe. “Spotkania, które od lat organizuje Taizé ukazują Kościół młodych, którzy pragną pogłębić swoją wiarę, otworzyć serce i umysł na drugiego, uznać bogactwo różnorodności i uniknąć uniformizmu. Ważnym aspektem jest również ekumenizm, ponieważ do Taizé przyjeżdżają nie tylko katolicy”, mówi o. José Miguel de Haro CSsR, autor wielu publikacji na temat Taizé i bliski przyjaciel brata Roger.

M. Raczkiewicz CSsR/Madryt/rv

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama