Metropolita Paryża apeluje o położenie kresu kulturze nadużyć

Abp Aupetit wzywa do ponownego skoncentrowania się na Chrystusie i odbudowy świętości Kościoła. W niedzielnym przesłaniu do paryskiej archidiecezji zaleca uważną lekturę listu Papieża o nadużyciach.

W kontekście kryzysu, który przeżywa dziś Kościół musimy ponownie skoncentrować się na Chrystusie. To On nas zbawia – powiedział Radiu Watykańskiemu abp Michel Aupetit, metropolita Paryża. W związku z niedawnymi skandalami w Kościele wystosował on dziś przesłanie do swej diecezji. Zachęca w nim wszystkich do uważnej lektury listu Papieża Franciszka do Ludu Bożego z 20 sierpnia, w którym podejmuje temat nadużyć.

Jest to kolejny etap zdecydowanej walki z tym problemem, która rozpoczęła się już za pontyfikatu Benedykta XVI – podkreśla abp Aupetit. Wskazuje on zarazem na potrzebę głębokiego nawrócenia, aby położyć kres kulturze nadużyć. Powołując się na słowa Papieża dodaje, że wymaga to również kategorycznej walki z wszelkimi formami klerykalizmu.

Wyjaśniając w rozmowie z Radiem Watykańskim treść swego listu, abp Aupetit zauważył, że wierni za bardzo przywiązują się niekiedy do pewnych osób, zwłaszcza tych, które są obdarzone charyzmatem, przypisując im władzę, która im nie przysługuje. W ten sposób zatraca się centralna pozycja samego Chrystusa – dodał metropolita Paryża. Szczególne słowo skierował również do tych, którzy czują się rozgoryczeni obecnym kryzysem.

Źródło: www.vaticannews.va

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao