Nigeryjscy biskupi: promujmy kulturę życia!

Przypominamy wszystkim o świętości i nienaruszalności ludzkiego życia. Żadna osoba, władza, czy instytucja nie ma prawa go przerywać – napisali nigeryjscy biskupi w komunikacie na zakończenie zebrania plenarnego tamtejszego episkopatu.

Odbywało się ono od 17 do 23 lutego w stołecznej Abudży.

Episkopat nigeryjski wyraził swoje głębokie zaniepokojenie z powodu fali zabójstw na tle politycznym i rytualnym oraz częstych masowych mordów na bezbronnych obywatelach. Zachęcił również rząd do bardziej skutecznej ochrony ludzkiego życia.

Hierarchowie wyrazili także poparcie dla praw kobiet i ich promocji. Stanowczo jednak potepiają rozporządzenia „Ustawy o gender i równych możliwościach” (Gender and Equal Opportunities Bill), które są prawną furtką do wielu działań godzących w życie i rodzinę. Domagają się, aby te zapisy zostały  usunięte z prawa.

Biskupi jednoznacznie potępiają dystrybucję środków antykoncepcyjnych i prezerwatyw w szkołach. Zachęcają jednocześnie młodych do czujności i odpowiedzialności, aby nie dali się wciągnąć w bałwochwalstwo seksualności, dokonywanie aborcji i inne dewiacje.  Nigeryjski episkopat wspiera natomiast ruchy i działania podejmowane na rzecz życia i rodziny, zachęcając media i wszystkich ludzi dobrej woli do unikania wszelkiej działalności, które mógłby w nie uderzać.

mk/rv

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama