Oczy świata chrześcijańskiego kierują się ku Ziemi Świętej

Na początku Adwentu oczy całego świata chrześcijańskiego kierują się ku Ziemi Świętej a w sposób szczególny ku Betlejem, które z radością przygotowuje się do tegorocznych świąt Bożego Narodzenia.

W sobotnie popołudnie tradycyjny ingres Kustosza Ziemi Świętej do bazyliki Narodzenia Pańskiego w Betlejem rozpoczął radosny okres adwentowego oczekiwania na przyjście Pana. Przed bazyliką na Placu Żłóbka o. Francesco Patton został przyjęty przez burmistrza miasta, przedstawicieli lokalnej wspólnoty parafialnej oraz przedstawicieli Kościoła prawosławnego i ormiańskiego, którzy od wieków wspólnie z franciszkanami opiekują się miejscem narodzenia Jezusa.

Bracia mniejsi wprowadzili ojca kustosza do Bazyliki Narodzenia, a następnie do przyległego do niej kościoła świętej Katarzyny. W krótkim powitaniu ojciec kustosz zwrócił się do zebranych komisarzy Ziemi Świętej, którzy w Betlejem kończą trwający od tygodnia międzynarodowy kongres. Podziękował im za pomoc na rzecz miejscowych chrześcijan i prosił, by przekazali najlepsze życzenia bożonarodzeniowe wiernym na całym świecie zachęcając ich do modlitwy o pokój w ziemskiej ojczyźnie Jezusa. Zwracając się do władz miasta podziękował im za przygotowania do przyjęcia licznych pielgrzymów, którzy przybędą na tegoroczne święta do Betlejem. Podkreślił przy tym, że przybywający do Betlejem pielgrzymi i turyści czują się tu zawsze jak u siebie w domu.

Boże Narodzenie to także czas rodzącej się nadziei. Od wielu już lat znakiem rozpoczynającego się radosnego Adwentu jest Betlejemskie Światło Pokoju. Dzięki wsparciu skautów i harcerzy, Betlejemskie Światło Pokoju dotrze do wielu krajów Europy oraz świata, w tym także Polski. W połowie grudnia zostanie przekazane Ojcu Świętemu Franciszkowi.

źródło: vaticannews.va

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama