Pakistańska policja ostrzega chrześcijan przed atakami

Policja w Pakistanie ostrzega wszystkich liderów wspólnot i instytucji chrześcijańskich przed atakami terrorystycznymi. Prosi o utrzymanie wysokiej czujności w związku z możliwymi odwetami po uwolnieniu Asii Bibi.

Ekstremistyczne ugrupowania islamskie obecne w Pakistanie planują ataki wymierzone we wspólnotę chrześcijańską – informuje nota policji. Wskazuje się również na nowe środki bezpieczeństwa podjęte ze względu na stan podwyższonego ryzyka. Zrobimy wszystko co w naszej mocy – zapewniają służby – aby kościoły w miastach były pod odpowiednią ochroną.

„Chrześcijanie postępują z wielką uwagą i roztropnością” – mówi włoskiej agencji Fides Adeel Patras Chaudhry, wiceprezes telewizji katolickiej. Dodaje on, że organizacja zbliżających się spotkań i celebracji w okresie bożonarodzeniowym także będzie przebiegała z ostrożnością, a wierni już modlą się za policję i o swoje bezpieczeństwo, jednocześnie współpracując z odpowiednimi organami i rządem.

Z kolei ks. Qaisar Feroz, sekretarz komisji ds. komunikacji przy pakistańskim episkopacie zwraca uwagę, że decyzja Sądu Najwyższego w sprawie Asii Bibi przywróciła sprawiedliwość i prawdę, która została podkopana w związku z uwięzieniem tej niewinnej osoby. Według niego w tej sprawie wszyscy obywatele powinni dostrzec dobro dla kraju, w którym prawo i praworządność są jeszcze respektowane. „Mamy nadzieję, że ta kobieta będzie mogła mieć jeszcze życie spokojne i szczęśliwe” – dodaje duchowny.

Źródło: www.vaticannews.va

« 1 »

reklama

reklama

reklama