Papież w Genewie: spotkanie z prezydentem i modlitwa ekumeniczna

Głównym celem papieskiej wizyty jest Światowa Rada Kościołów. Spotkanie z prezydentem miało więc charakter czysto kurtuazyjny. Pierwszym etapem wydarzeń ekumenicznych była natomiast modlitwa w kaplicy Rady.

Franciszek przybył do Genewy tuż po godz. 10.00. Na lotnisku podejmował go prezydent Szwajcarii Alain Berest. Towarzyszyli mu dawni członkowie Papieskiej Gwardii Szwajcarskiej, którzy na tę okazję ponownie założyli watykańskie mundury. Powitanie miało charakter oficjalny, nie przewidziano jednak przemówień. Było natomiast spotkanie prywatne Ojca Świętego i prezydenta na lotnisku.

Papieska wizyta w siedzibie Światowej Rady Kościołów ma dwa etapy, przedzielone obiadem z kierownictwem Rady. Pierwszy etap to modlitwa w ekumenicznej kaplicy. Składały się na nią pieśni i modlitwy, wyrażające skruchę i wolę pojednania.

Odczytano też fragment Listu do Galatów, w którym św. Paweł przestrzega przed konfliktami we wspólnocie i przypomina, że całe Prawo wypełnia się w przykazaniu miłości bliźniego. Liturgię zakończył hymn Jubileuszu Miłosierdzia.

Źródło: www.vaticannews.va

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao