Papież w Piazza Armerina na Sycylii

Dziś rano Papież udał się w jednodniową wizytę apostolską na Sycylię z okazji 25. rocznicy śmierci bł. ks. Pino Puglisiego, zamordowanego przez mafię na schodach kościoła, dokładnie w dniu swoich 56. urodzin.

Pierwszym etapem papieskiej podróży jest położone w środkowej części wyspy miasteczko Piazza Armerina, znane m.in. z znajdującej się w pobliżu Villa Romana del Casale, posiadającej jeden z najbogatszych i największych na świecie zbiorów rzymskich mozaik. Helikopter z Papieżem na pokładzie wylądował w miejskim ośrodku sportowym o g. 8.40. Franciszek spotkał się z wiernymi, których około 40 tys. czekało na niego na placu. Powitał go biskup tej diecezji Rosario Gisana. Podkreślił, że Chrystus pragnie Kościoła ubogiego, dlatego musi być wiarygodny w swoich gestach, słowach, czynach, w obronie najsłabszych. Jest to tym pilniejsze, że naszym zadaniem – wskazał biskup – jest umacnianie naszego ludu, który wewnętrznie czuje się zrezygnowany, przybity, a z zewnątrz ograniczany jest przez demoniczną siłę mafii. Po wygłoszonym przemówieniu Franciszek przeszedł wśród rozśpiewanego, radosnego tłumu witając się serdecznie z wieloma z obecnych tam osób.

Stamtąd udał się do Palermo, gdzie odprawi Mszę, zje obiad z ubogimi w ośrodku: Misja Nadziei i Miłości, odwiedzi kościół św. Kajetana, gdzie został zamordowany ks. Puglisi, a także spotka się z seminarzystami, zakonnikami i kapłanami, a następnie z młodzieżą. Powrót Papieża do Rzymu przewidziany jest około g. 20:00.

Źródło: www.vaticannews.va

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao